Wodniacy obozują w Wenecji

W Wenecji nad jez. Ruda Woda w ramach zgrupowania obozów drużyn wodnych Choragwi Gdańskiej szkolą się, podsumowują pracę i wypoczywają zuchy i harcerze specjalności wodnej.

Harcerska Baza Obozowa w Wenecji przywitała nas piękną, słoneczną i wietrzną pogodą, wręcz idealną na żaglowanie! Po postawieniu namiotów i zbudowaniu bram podobozów ochoczo ruszyliśmy na akwen Rudej Wody. Gotowość naszych pływających jednostek sprawiła że ponad 130 zuchów harcerek i harcerzy rozpoczęło zdobywanie wiedzy i umiejętności żeglarskich.
 
 
  Przed wywrotką... Fot. nadesłana
Aura sprzyja wypoczynkowi - uczestniczymy w licznych zajęciach na kąpielisku, plażujemy, kąpiemy się i gramy w piłkę wodną. Nie zabrakło nam też czasu na zorganizowanie zajęć z ratownictwa, podczas których zaprezentowaliśmy uczestnikom wywrotkę jachtu oraz użycie pirotechnicznych środków służących do wzywania pomocy.

Cieszymy się, że tak blisko znajduje się las, w którym możemy prowadzić gry terenowe i podchody. Uczą one nas zasad zdrowej rywalizacji i pracy w grupie, stanowiąc jednocześnie doskonałe narzędzie umożliwiające naukę orientowania się w terenie i poruszania się po nim za pomocą mapy i kompasu.
 
  
...i po wywrotce.
Fot. nadesłana
 
Wiele podobozów postanowiło w tym roku zrealizować obozy tematyczne – w bazie można znaleźć piratów, Indian, a także kowbojów. Czasem zaskakuje nas kreatywność i wyobraźnia uczestników, pozwalająca im w tak idealny sposób wcielać się w wymienione postacie.

Szkoda że czas tak szybko mija i niebawem obozy dobiegną końca. Mamy jednak nadzieję że atmosfera panująca tu, do tej pory, nie ulegnie zmianie i do domów powrócimy w fantastycznych humorach, pełni wrażeń, i wspomnień, a za rok spotkamy się w takim samym, lub nawet jeszcze szerszym gronie.
 
phm. Małgorzata Kowalska

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku