Zespół Wychowania Duchowego

Kontakt z zespołem:  zwd.gdanska@zhp.net.pl
HEDK

Harcerska Ekstremalna Droga Krzyżowa

Marzysz o wędrówce, o wyczynie... Chcesz zastanowić się nad swoim życiem... Masz do podjęcia ważną decyzję... Jesteś wędrownikiem lub instruktorem...
Zapraszamy Ciebie na HARCERSKĄ EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ.
Rekolekcje

Rekolekcje dla instruktorów

Zespół Wychowania Duchowego Chorągwi Gdańskiej po raz kolejny organizuje rekolekcje dla instruktorów. I tym razem odbędą się w parafii pw. Św. Bernarda w Sopocie, już od najbliższego poniedziałku o godz. 19:00.
ZK

Zuchowe Kolędowanie 2016

Zespół Wychowania Duchowego Chorągwi Gdańskiej zaprasza na tegoroczne Zuchowe Kolędowanie w Pelplinie.
Rekolekcje harcerskie

Rekolekcje harcerskie w Czersku

Zespół Wychowania Duchowego zaprasza na Rekolekcje harcerskie w marcu. Koszt to jedyne 25 zł, rekolekcje odbędą się w Krzyżu (gm. Czersk)
Wędrówki z druhem Wickiem

Wędrówki z Druhem Wickiem

W tym roku Druh Wicek zaprasza Was na wędrówkę przez Lasy Oliwskie, podczas której przeniesiecie się w czasy
II Wojny Światowej i poznacie „wojenne ścieżki” naszego Patrona

Odsłonięcie tablicy bł. ks. phm. Frelichowskiego

Tablica upamiętniająca pobyt bł. ks. phm. S. W. Frelichowskiego w obozie przejściowym w Gdańsku Nowym Porcie odsłonięta 22.02. 2014 r.

TOTUS TUUS - sprawność zuchowa i harcerska

TOTUS TUUS - nowa sprawność w Chorągwi Gdańskiej ZHP. Mogą ją zdobywać harcerze i zuchy. Jakie zadania trzeba wykonać, aby ją dostać?

Wstęp

Naszym zadaniem, zadaniem  instruktora - wychowawcy  jest dążenie do rozwijania form harcerskiego życia, w których ważne miejsce zajmuje służba Bogu i ludziom. Nauczmy nasze zuchy i harcerzy być dobrymi  dla innych i nie zapominajmy zadbać również o  własny rozwój duchowy.

Patron harcerstwa polskiego bł. Ks. phm. Stefan Wincenty Frelichowski

Błogosławiony Ks. Stefan Wincenty Frelichowski  urodził się 22 stycznia 1913r. w Chełmży. W wieku 14 lat (21 marca 1927r.) wstąpił do  2  Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego w Chełmży, której od 1930r. był drużynowym.

Propozycje Programowo-Metodyczne Zespołu Wychowania Duchowego

Propozycje Programowo-Metodyczne Zespołu Wychowania Duchowego w roku harcerskim 2013/2014